«Τριάρα» της Κέρκυρας στον Απόλλωνα!

Θετικό το πρώτο δείγμα της ομάδας της Κέρκυρας στο δυνατό φιλικό κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης.

Με σκορ 3-1 κέρδισε σήμερα η Κέρκυρα τον Απόλλων Σμύρνης, στο πρώτο φιλικό των δύο ομάδων. Οι Φαίακες πήραν τη νίκη χάρη σε τέρματα των  Ζορμπά (39′ με πέναλτι που κέρδισε ο Τουράμ), Γρομητσάρη (53′), Βάργκας (70′), ενώ η «Ελαφρά Ταξιαρχία» μείωσε στο 78′ με εκτέλεση φάουλ του Κονέ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Α’ ημίχρονο): Τσόβιτς, Ντάσιος, Κύργιας, Μπαρτολίνι, Κούρος, Καλλέργης, Κοντοές, Μάατσι, Σιατραβάνης, Αναστασίου, Μενδρινός.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Β’ ημίχρονο): Ζαρόπουλος, Αγγελόπουλος, Κοντοές (60’ Παπάζογλου), Βαφέας, Κούρος, Κονέ, Μπαμπιάρζ, Καλλέργης (60’ Πέτσης), Αλμπάνης, Βαλλιάνος, Ελμπάζ.
ΚΕΡΚΥΡΑ (Α’ ημίχρονο): Κοτζαβασίλη, Τουράμ, Ζορμπά, Γκόμες, Κόντο, Μπαλάφα, Ιωάννου, Μίσκoυ, Ντιόγκο Κ., Ντιόγκο Z. Γρoμητσάρη.
ΚΕΡΚΥΡΑ (Β’ ημίχρονο): Γιαννακόπουλος, Αναστασίου, Σπίνουλας, Βενέτης, Σιόντης, Τρεπεκλής, Επστάιν, Βάργκας, Ντουαλά, Ζαΐμι, Γρομητσάρης (70′ Ματσοβίλας).