«Πέταξε» ένα ημίχρονο αλλά…

Ο ΠΑΣ Λαμία κατάφερε σήμερα να πάρει τη νίκη απέναντι στον ΝΠΣ Βόλο με σκορ 2-1... κάνοντας την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο ΠΑΣ Λαμία κατάφερε σήμερα να πάρει τη νίκη απέναντι στον ΝΠΣ Βόλο με σκορ 2-1… κάνοντας την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Παρόλο αυτά, η ομάδα του Μάκη Χάβου στο πρώτο ημίχρονο έδειξε ένα πολύ κακό πρόσωπο, με πολλά λάθη στο κέντρο και αρκετές ασυνεννοησίες.

Βέβαια, αυτό είναι απόλυτα λογικό, μιας και η αρχική ενδεκάδα σήμερα δεν έχει αγωνιστεί ξανά σε φιλικό παιχνίδι και ήταν κάπως πειραματικές οι κινήσεις του Μάκη Χάβου.

Το αποτέλεσμα της κακής εμφάνισης του πρώτου ημιχρόνου ήταν η καμία τελική ευκαιρία της ομάδας, αλλά και το γκολ το οποίο ήρθε σαν «χαστούκι» για τους «κυανόλευκους».

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, ο Χάβος έκανε τις απαραίτητες αλλαγές, πέρασε στο παιχνίδι τον Ελίνι Δημουτσο και τον Μανώλη Σάλιακα, οι οποίοι σε συνδυασμό με τους άλλους παίκτες κατάφεραν να πάρουν το κέντρο, να κυριαρχήσουν και να κάνουν την ανατροπή.

Καλώς ή κακώς και αυτό το παιχνίδι, έδειξε πως η Λαμία χρειάζεται μεταγραφές και όχι μόνο στην άμυνα αλλά και στη μεσαία, μεσοεπιθετική και επιθετική γραμμή…