Συνεχίζει τις νίκες της η Φέγενορντ!

EREDIVISIE-3η ΑΓΩΝΙΣΤIKH

Χέρενφεεν-Φέγενορντ: 3-5

(Θόρσμπι 71’, Πιέρι 85’-Τούρνστρα 3’, 45+1’, Φαν Πέρσι 15’, Μαλάτσια 47’, Αγιούμπ 90+2’)

Τη νίκη με 5-3 πανηγύρισε η Φέγενορντ μέσα στην έδρα της Φέγενορντ και ανεβαίνει.

Η Φέγενορντ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Τούρνστρα και στο 15΄ο Φαν Πέρσι έκανε το 0-2. Μάλιστα ο Τούρνστρα με ακόμη ένα γκολ στο 71’ έκανε το 0-3 και ο Μαλάτσια στο 47’ έγραψε το 0-4. Από εκεί και πέρα η Φέγενορντ χαλάρωσε και στο 71’ ο Θόρσμπι μείωσε σε 1-4 και ο Πιέρι έκανε το 2-4 στο 85’. Μάλιστα στο 90’ ο Μπαλτχάις μείωσε σε 3-4 αλλά στο 90+2’ ο Αγιούμπ διαμόρφωσε το τελικό 3-5.

Ουτρέχτη-Φένλο: 1-1

(Γκαβορί 24’-Σούσιτς 47’ πεν.)

Στο 1-1 έμειναν Ουτρέχτη και Φένλο και συνεχίζουν να έχουν τους ίδιους βαθμούς (από τέσσερις).

Η Ουτρέχτη άνοιξε το σκορ με τον Γκαβορί στο 24ο λεπτό αλλά ο Σούσιτς με πέναλτι ισοφάρισε στο 47’.

Βίλεμ-Χέρακλες: 5-0

(Αντβιάι 26’, 29’, Σολ 34’, 53’ πεν., 70’)

Πάρτι έστησε κόντρα στη Χέρακλες η Βίλεμ, καθώς τη διέλυσε με 5-0.

Σόου της Βίλεμ στο πρώτο μέρος, με τον Αντβιάι να ανοίγει το σκορ στο 26’ και να κάνει και το 3-0 τρία λεπτά μετά ενώ ο Σολ έκανε το 3-0 στο 34’. Και μάλιστα στο 53’ ο Σολ με πέναλτι έκανε και το 4-0 ενώ στο 70’ ολοκλήρωσε το χατ τρικ του διαμορφώνοντας το 5-0.