Uncategorized

Κρίση διαρκείας στην Άντερλεχτ

Στο 0-0 κόλλησε η Άντερλεχτ στην έδρα της με τη Σιντ Τρούιντεν και μετρά μία νίκη στα 7 τελευταία ματς.

JUPILER LEAGUE-9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άντερλεχτ-Σιντ Τρούιντεν: 0-0

Από το κακό στο χειρότερο οδεύει η Άντερλεχτ. Η ομάδα του Όγκινεν Βράνιες, αποκλείστηκε μεσοβδόμαδα από το Κύπελλο, έχασε στο Europa από τη Σπάρτακ Τρνάβα και σήμερα κόλλησε στο 0-0 με τη Σιντ Τρούιντεν που αγωνίστηκε για 70 λεπτά με δέκα παίκτες!

Στο 13’ ο Τεϊξέιρα με το κεφάλι έσωσε μετά από σουτ του Τρεμπέλ ενώ στο 16’ η Σιντ Τρούιντεν βρήκε δίχτυα με τον Μπολί με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ. Στο 22ο λεπτό η Σιντ Τρούιντεν έμεινε με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Σεβάγιος για πάτημα στον Σελεμέκερς.

Στην επανάληψη η Άντερλεχτ είχε την κατοχή, είχε τον έλεγχο αλλά όχι και τις φάσεις για να σκοράρει κι έτσι έμεινε το 0-0.